לימודי מדיה חברתית בגישה יישומית
שם *
דוא"ל *
טלפון *
* שדות חובה

יצירתיות ואנימציה בתלת מימד

אנימציה תלת מימדית היא תהליך של שימוש במחשבים ליצירת תמונות מונפשות. זוהי צורה של אמנות חזותית שקיימת כבר עשרות שנים, אך לאחרונה הפכה פופולרית יותר עם עליית הגרפיקה הממוחשבת.

ניתן להשתמש באנימציה תלת מימדית בדרכים רבות ושונות, ממשחקי וידאו וסרטים ועד הליכות אדריכליות. השימוש הנפוץ ביותר לאנימציה תלת מימדית הוא בסרטים ותוכניות טלוויזיה שנוצרו על ידי מחשב.

יש אנשים שחושבים שהנפשה תלת-ממדית תחליף את הנפשה הדו-ממדית כי היא נראית מציאותית יותר וקל יותר להנפשה, אבל עדיין יש הרבה אנשים שמעדיפים את סגנון הדו-ממד כי הוא פשוט יותר ויותר נצחי.

אנימציה תלת מימדית היא אומנות יצירת תמונות נעות המעניקות אשליה של עומק. אנימציה תלת מימדית משמשת במגוון תחומים, כולל סרטי קולנוע, תוכניות טלוויזיה, משחקי וידאו ופרסומות.
אנימציה תלת מימדית התחילה עם אדם בשם אדווין קאטמול שיצר את התמונה התלת מימדית הראשונה שנוצרה על ידי מחשב ב-1972.

סרט האנימציה התלת מימד הראשון היה "שלגיה ושבעת הגמדים" שנוצר על ידי וולט דיסני הפקות ויצא לאקרנים ב-1937.
לקח לאולפני וולט דיסני 10 שנים ליצור את הסרט הזה, שנחשב לאחד מסרטי האנימציה היקרים ביותר באותה תקופה.

אנימציה ממוחשבת תלת-ממדית היא תהליך שבו יצירה ומניפולציה של תמונות תלת-ממד מושגות על ידי מניפולציה של נפח התלת-ממד של תמונות שנוצרו על ידי מחשב (CGI) באמצעות תוכנה מיוחדת. הטכניקה משמשת בעיקר ביצירת סרטים, טלוויזיה, פרסום או משחקי וידאו. תמונה שנוצרה על ידי מחשב שנראה כי מקורה בתצוגת מצלמה יכולה להיקרא תמונה סטריאוסקופית.

לימודי תלת מימד והכלים לכל סטודנט מתחיל

במהלך לימוד תלת מימד תוכלו לרכוש ידע רב על יצירת אנימציה תלת ממדית, תוכלו ללמוד רבות על הפקת דמויות בתלת מימד ועוד נושאים רבים אחרים.

אנימציה נוצרה עם 3dsmax מוגבל לאנימציה ממוחשבת תלת מימדית. אנימציה תלת מימדית היא סוג של אמנות דיגיטלית המשתמשת במודלים תלת מימדיים, רינדור ותוכנות דיגיטליות אחרות כדי ליצור תמונות אנימציה או סרטים המעניקים אשליה של עומק.

בשימוש הנפוץ ביותר שלה, 3dsmax היא התוכנה המשמשת בהנפשה ממוחשבת תלת-ממדית ליצירת גרפיקה ממוחשבת דו-ממדית וגם תלת-ממדית. עם זאת, הוא משמש גם למגוון מטרות כולל מודלים של הליכות אדריכליות, אב טיפוס וירטואלי, אפקטים חזותיים/פוסט . אנימציה ממוחשבת תלת מימדית היא טכניקה המשמשת בעיקר בתחום הפקת סרטי קולנוע ומשמשת גם למטרות אחרות כגון הדמיה מדעית, משחקי וידאו, אנימציה ואפקטים חזותיים.

המונח "אנימציה ממוחשבת תלת-ממדית" מתייחס הן לגרפיקה ממוחשבת בתלת-ממד המופקת באמצעות תוכנת תלת-ממד והן לחומרת מצלמה וירטואלית. גרפיקה ממוחשבת תלת-ממדית מכונה כיום בפשטות CGI או תמונות שנוצרו על ידי מחשב כאשר נוצרות ללא מודל פיזי, במיוחד על ידי ארגונים המתמחים ביצירת CG.

המונח "משחק מחשב תלת מימד" מתייחס הן לגרפיקה ממוחשבת תלת ממדית המופקת באמצעות תוכנת תלת ממד וחומרת מצלמה וירטואלית, כמו גם למשחקי וידאו המסתמכים על גרפיקה כזו. בפרט, המונח משמש לעתים קרובות כדי להבדיל בין משחקים כאלה לבין משחקי מחשב דו-ממדיים או סוגים אחרים של בידור אינטראקטיבי. "סרט תלת מימד" ו"סרט תלת מימד" משמשים כיום כמעט אך ורק להתייחסות לסרטי סטריאו שנעשו בשיטות סטריאוסקופיות (או מדי פעם בשיטות מונוסקופיות).